Mechatronika a robotika

čtvrtek, 14 leden 2016 00:00 Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Mechatronika a robotika jsou úzce spojené obory kdy jeden čerpá z druhého a pro oba je důležitou součástí regulace a zpracování digitálních signálů. Robotická zařízení se dnes používají i v běžném životě jako například robotické vysavače a sekačky na trávu, ale zatím největší rozmach zaznamenává robotika v průmyslu.

Nejde však jen o manipulátory a robotické ruky, ale komplexní zařízení jako obráběcí stroje, roboty pro osazování elektronických obvodů nebo kosmické sondy. Robotická a mechatromická zařizení se uplatňují v oblastech průzkumu a inspekce míst, kam je obtížný nebo pro člověka nemožný přístup. Můžeme se tak setkat s roboty prozkoumávajícími potrubí, hrobky, hlubiny moří, jaderné reaktory, hledající výbušniny, vojenské aplikace a další a další.

Nejčastěji se však můžeme setkat s robotickými a zejména mechatronickými systémy v podobě tzv. interaktivních exponátů ve science centrech, muzeích, výstavách a veletrzích. Pro tyto oblasti jsme schopni nabídnout naše zkušenosti z robotiky a mechatroniky a dodat exponát přesně dle požadavků zákazníka ve velmi krátké době..

Přečteno 67630 x Naposledy změněno sobota, 20 únor 2016 06:00

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

O nás

V oblasti monitorovacích technologií jsme trvale špičkovou společností, která nabízí nejmodernější trendy a celé spektrum systémů. Realizujeme řešení od soukromých domů po celé výrobní, nemocniční a administrativní komplexy.

Rychlý kontakt

MIKA Systems s.r.o.

Sokolovská 776/25, Plzeň, 32300
IČO: 04535723 tel: +420 724 602 702 
info@mikasystems.cz

         

Newsletter

Chcete-li dostávat informace o novinkách z oblasti bezpečnostních novinek, vyplňte prosím svůj e-mail.