Regionální muzeum Kladrubska

úterý, 12 leden 2016 00:00 Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

„Jsou tady prstýnky, ale zároveň k tomu máme i pozůstatek článku prstu, který u toho byl nalezen," řekla ředitelka muzea Marcela Hlaváčová. Dalším pozoruhodným exponátem je podle ní i model Kladrub z roku 1843, kdy město potkalo velké neštěstí, obrovský požár. Všechny exponáty jsou popsané a označené v češtině ale i v němčině.  

Muzeum má být kulturním centrem regionu

V prvním patře muzea je víceúčelový sál určený pro hudební, divadelní nebo filmová představení. V další místnosti bude expozice věnovaná přírodě Kladrubska. V současné době tu ale najdeme valchu, staré hrnce, mycáky, máselnice a další desítky let staré předměty. Unikátní a dočasná výstava představuje život za časů našich babiček. Předměty věnovali dárci z celého Tachovska.

„Město Kladruby má bohatou historii a my bychom ho rádi zatraktivnili a přitáhli tam těch turistů ještě víc. Proto jsme vytvořili Regionální muzeum Kladrubska, nejen turistický cíl, ale bude to víceúčelová instituce. Měla by pořádat i akce pro občany a věnovat se organizování kulturních akcí v Kladrubech," vysvětlila starostka města Svatava Štěrbová s tím, že by se nové muzeum mělo stát turistickým i kulturním centrem regionu.  

Autor: Lukáš Milota, Kateřina Schmiedová, převzato ze stránek http://www.rozhlas.cz/

Popis realizace: Zabezpečovací a kamerový systém.

Přečteno 10899 x Naposledy změněno čtvrtek, 14 leden 2016 11:46

Související položky (podle značky)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

O nás

V oblasti monitorovacích technologií jsme trvale špičkovou společností, která nabízí nejmodernější trendy a celé spektrum systémů. Realizujeme řešení od soukromých domů po celé výrobní, nemocniční a administrativní komplexy.

Rychlý kontakt

MIKA Systems s.r.o.

Sokolovská 776/25, Plzeň, 32300
IČO: 04535723 tel: +420 724 602 702 
info@mikasystems.cz

         

Newsletter

Chcete-li dostávat informace o novinkách z oblasti bezpečnostních novinek, vyplňte prosím svůj e-mail.