Dohledová centra

Ilustrativní obrázek Ilustrativní obrázek
úterý, 02 únor 2016 00:00 Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Dohledová centra jsou budována za účelem nepřetržitého sledování a okamžité reakce na události kamerových systémů. Dohledová centra významným způsobem rozšiřují efektivitu kamerových systémů.

Dohledová centra jsou budována za účelem nepřetržitého sledování a okamžité reakce na události kamerových systémů. Dohledová centra významným způsobem rozšiřují efektivitu kamerových systémů, protože lze na incidenty či podezřelá jednání reagovat okamžitě a včas jim předcházet.  

Dohledová centra bývají napojeny na Městskou policii, případně Policii ČR, Hasiče apod. Nonstop ostraha tak má k dispozici všechny obrazy kamer. V současnosti se však začínají prosazovat tzv. multifunkční dohledová centra. Rozdílem je, že do centra jsou svedeny výstupy nejen z kamerových systémů, ale i systémů zabezpečovacích, požárně bezpečnostních, systémů vytápění a klimatizací objektů, výtahů apod.

U běžných i multifunkčních dohledových center se využívá funkce tzv. matrixu nebo matic, kdy na jedné velkoplošné obrazovce je zobrazen obraz z mnoha kamer. V případě podezřelé události obsluha přenáší obraz na monitor pro bližší pozorování a v případě, že je záznam pořizován z otočné kamery, tak přebírá na pultu její ovládání, obraz si přibližuje a natáčí dle potřeby.

Technologie umožňuje i provést definování alarmových stavů, tedy např. to, že pokud je na nějaké kameře zaznamenán pohyb, třeba jen v části obrazu, je tato kamera automaticky zvýrazněna, či přenesena na podrobný monitor. Do multifunkčních dohledových center jsou zároveň svedeny i výstupy ze zabezpečovacích (EZS), požárně signalizačních (EPS) a obdobných systémů. Mohou tam být svedeny komunikátory výtahů, ovládání topení a klimatizací apod. Vše přehledně na „jeden panel“ s jasným a přehledným alarmem pro obsluhu, pokud se děje něco co se dít nemá.Dohledová centra jsou zároveň místem ideálním pro zřízení centrálního propojovacího uzlu a nahrávacího centra, kdy jsou v technologických místnostech osazeny 19“ rozvaděče vysokokapacitními diskovými poli pro záznam všech veličin a obrazů kamer v požadované délce. Dodáváme jak klasická dohledová centra , tak multifunkční.

Přečteno 18263 x Naposledy změněno úterý, 02 únor 2016 10:43

Související položky (podle značky)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

O nás

V oblasti monitorovacích technologií jsme trvale špičkovou společností, která nabízí nejmodernější trendy a celé spektrum systémů. Realizujeme řešení od soukromých domů po celé výrobní, nemocniční a administrativní komplexy.

Rychlý kontakt

MIKA Systems s.r.o.

Sokolovská 776/25, Plzeň, 32300
IČO: 04535723 tel: +420 724 602 702 
info@mikasystems.cz

         

Newsletter

Chcete-li dostávat informace o novinkách z oblasti bezpečnostních novinek, vyplňte prosím svůj e-mail.