IP systémy

Ilustrativní obrázek Ilustrativní obrázek
úterý, 02 únor 2016 00:00 Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Nejvíce rozvíjejícím se typem kamerových systémů jsou IP systémy. Výhodou těchto systémů je jejich vysoké rozlišení, kompaktnost, možnost lokálního záznamu, škálovatelnost a náklady.

Nejvíce rozvíjejícím se typem kamerových systémů jsou IP systémy. Výhodou těchto systémů je jejich vysoké rozlišení, kompaktnost, možnost lokálního záznamu, škálovatelnost a náklady. V IP verzi se vyrábí celá řada kamer od ekonomických s pevným objektivem , přes kamery s nastavitelným objektivem až po pohyblivé (PTZ) kamery. K IP kameře vede pouze jeden kabel po kterém se přenáší obraz, zvuk i napájení kamery. Kamery tak lze umístit v podstatě všude. Zvláštní aplikací jsou wifi kamery které se do sítě připojují wifi technologií, avšak k těmto kamerám je nutné přivést napájení.

Pro připojení kamer se používají běžně dostupné PoE switche, nebo se kamery připojují přímo k nahrávacímu zařízení. S výhodou lze využít stávající strukturovanou kabeláž. Počet dnů záznamu je závislý na počtu kamer a velikosti pevného disku v záznamovém zařízení. Kamerový systém lze velmi snadno zaintegrovat do stávající IP sítě, nebo vybudovat vlastní síť a tu propojit routerem se stávající infrastrukturou. Všechny funkce jsou již v kameře, což snižuje cenu nahrávacího zařízení a nesnižuje jeho výkon.

Nahrávací zařízení pro IP systémy se nazývá NVR. NVR se vyrábějí podle počtu připojených kamer a podle datové propustnosti od ekonomických po profesionální modely. Nejčastější aplikací pro ostrahu rodinného domu je kamerový systém se 2-4 kamerami a NVR s PoE switchem. IP kamerové systémy lze budovat v různých velikostech včetně rozsáhlých městských systémů s jedním nebo více dohledovými centry. 

Přečteno 22295 x Naposledy změněno úterý, 02 únor 2016 09:04

Související položky (podle značky)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

O nás

V oblasti monitorovacích technologií jsme trvale špičkovou společností, která nabízí nejmodernější trendy a celé spektrum systémů. Realizujeme řešení od soukromých domů po celé výrobní, nemocniční a administrativní komplexy.

Rychlý kontakt

MIKA Systems s.r.o.

Sokolovská 776/25, Plzeň, 32300
IČO: 04535723 tel: +420 724 602 702 
info@mikasystems.cz

         

Newsletter

Chcete-li dostávat informace o novinkách z oblasti bezpečnostních novinek, vyplňte prosím svůj e-mail.