Zabezpečovací systémy EZS

Ilustrativní obrázek Ilustrativní obrázek
úterý, 19 leden 2016 00:00 Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Myšlenkou na kompletně zabezpečený dům či byt se začínáme často zaobírat až poté, co se staneme obětí loupeže, a v okamžiku, kdy nám někdo naruší místo, kde jsme se až doposud cítili v naprostém bezpečí.

EZS je zkratka která znamená Elektronické zabezpečovací systémy. EZS se neinstalují jen do nových a rekonstruovaných budov. S rozvojem bezdrátových technologií lze instalovat čistě bezdrátové EZS bez nevzhledného lištování v podstatě kamkoliv. Výdrž baterií v těchto systémech je cca 3 roky a čidla sama ohlásí stav vybití baterie. Použití čipů místo složitých číselných kódů je pro domy a byty dnes samozřejmostí.

Stejně jako v jiných oblastech, ani zde se vývoj nezestavil a moderní EZS systémy dnes dokáží věci, o kterých člověk který se v oboru nepohybuje, často ani neví.

Poplachová detekce vniknutí - původní funkce EZS. Na základě signálu z čidel rozmístěných uvnitř i vně střeženého objektu, spustí při neoprávněném vniknutí poplach, ať už zvukový, nebo zprávou na Pult centrální ochrany (PCO) nebo SMS zprávou na mobilní telefon.

Hlášení tísně či přepadení - pomocí různých skrytých tlačítek, nebo zvláštním kódem lze upozorit PCO, nebo někoho jiného prostřednictvím SMS zprávy o přepadení či vynuceném odstřežení objektu.

Hlášení požáru - dnes se do EZS systémů pro byty a rodinné domy integrují detektory teploty a kouře, takže v rámci instalace EZS zákazník získá i systém hlášení požáru. I zde je možnost zasílání zpráv na mobilní telefon, nebo spuštění zvukového poplach , pokud by začalo hořet např. v noci.

Inteligentní ovládání - lze dnes pomocí EZS ovládat například, dveře garáže, zavlažování trávníku, filtraci bazénu a podobně. Lze také rozvěcet a zhasínat světla, stahovat a vytahovat rolety, což dokáže vzbudit zdání, že se v bytě či domě i ve vaší nepřítomnosti někdo vyskytuje.

Zasílání fotografií na mobilní telefon - dnes již existují čidla která vyfotí sekvenci snímků narušitele a pošlou je na mobilní telefon.

Dnes poskytují služby pultu centrální ochrany skoro všechny bezpečnostní agentury, ale také výrobci EZS jako např. JABLOTRON. Jak PCO funguje? Ve směnách nepřetržitého provozu PCO se v dálkové ostraze objektů střídají operátoři PCO. Ti bedlivě sledují střežené zóny monitorované pomocí napojení PCO na EZS nebo kamerový systém. Permanentně vyhodnocují data zasílaná na PCO. Dojde-li k odchylce od normálu, reagují operátoři neodkladně dle smluvené dohody, např. výjezdem zásahové jednotky PCO, informují kontaktní osoby, případně Policii ČR. Díky velké konkurenci jsou dnes ceny služby PCO v řádu tisícikorun ročně.

 

 

 

Přečteno 16892 x Naposledy změněno úterý, 02 únor 2016 04:19

Související položky (podle značky)

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

O nás

V oblasti monitorovacích technologií jsme trvale špičkovou společností, která nabízí nejmodernější trendy a celé spektrum systémů. Realizujeme řešení od soukromých domů po celé výrobní, nemocniční a administrativní komplexy.

Rychlý kontakt

MIKA Systems s.r.o.

Sokolovská 776/25, Plzeň, 32300
IČO: 04535723 tel: +420 724 602 702 
info@mikasystems.cz

         

Newsletter

Chcete-li dostávat informace o novinkách z oblasti bezpečnostních novinek, vyplňte prosím svůj e-mail.